19. díl - Pom Poms

7. března 2014 v 18:33 | Janey & Maria |  Perks of Being a Nicholson

Poznámka: Díl o tom, jak se Maria i Janey dostaly do roztleskávačkého týmu. :D"Holky!" Uslyšely za sebou Maria s Janey, které zrovna šly po chodbě. Když se otočily, zjistily, že na ně mává Lucy.
Obě se zastavily jako na povel a počkaly, až k nim Lucy dojde.
"Ahoj Lucy, co se děje?" zeptala se Janey brunetky, která už nějaký ten pátek chodila s Nathanem a čím dál tím víc času trávila u jejich stolu.
"Mám na vás velkou prosbu. Dvě holky z našeho týmu jsou nemocné. Jedna má zlomenou nohu a druhá chřipku." Lucy se nadechla a kousla se do rtu. "Napadlo mě, že byste mohly přijít na konkurz. Nemusíte umět přemety nebo hvězdy," dodala rychle.
Janey se podívala na svou sestru Mariu, která jen pokrčila rameny a otočila se zpět na Lucy.
"Náhodou jsme dobré v gymnastice. Teď ti to nepředvedu, protože mám podpatky." Usmála se Maria a podívala se letmo na své boty. Janey obrátila oči v sloup. Neměla ráda, když musela nosit podpatky a proto nechápala, proč je Maria nosila každý den a tím víc děkovala Bohu, že ji obdaroval docela dobrou výškou.
"Já to chápu, ale konkurz je ve 4, kdybyste chtěly. Už se mi do přízně chtěly vtěrnout Caroline s Ariou, ale já bych tam raději měla lidi, na které je spoleh a navíc Nathan o vás vždycky pěkně mluví." Usmála se Lucy.
"Nathan o nás pěkně mluví? Když jsem ho slyšela mluvit poprvé, byla jsem nestoudná holka." Pousmála se nad tou vzpomínkou Janey. Připomnělo jí to i to, že v té době byla se Stilesem ještě v pohodě. Zakroutila rychle hlavou, nechtěla nad ním teď přemýšlet.
"Budeme tam." Přikývla Maria a poplácala Lucy po rameni.
"Děkuju vám." Usmála se na ně Lucy a spěchala směrem, kterým přišla.
"Vážně to chceš udělat?" zeptala se Janey Marii, když už byla Lucy dostatečně daleko na to, aby je mohla slyšet.
"Proč ne? Bude to zábava. Nakrucování v minisukni na taneční hudbu. Všichni kluci nám budou ležet u nohou, teda aspoň já si poprvé užiju ten pocit," řekla Maria a přidala se k Janey, pokračujíc dál chodbou.
"Nech toho, nikdo mi u nohou neleží." Zakroutila Janey hlavou.
"Ne? Co třeba tvůj kluk Jackson, můj nejlepší kamarád Stiles a tvůj ex Nate?" Pozvedla obočí Maria a při tom počítala na prstech. "Už jsou 3." Ukázala Janey tři vztyčené prsty na její pravé ruce.
"Jackson možná, ale Nate je minulost a Stiles? Pochybuju." Janey obrátila oči v sloup. Pokaždé když někdo zmínil Stilesovo jméno, po zádech jí proběhl nepříjemný pocit a ihned jí naskočila husí kůže. Bylo to divné.
Maria se na ni podívala pohledem "jsi vážně tak blbá?" Janey obrátila oči v sloup a vytratila se do třídy dřív, než Maria stihla něco namítnout. Když si sedla na své místo, podívala se ke dveřím, kde Maria stála se založenými pažemi a mračila se, dokud k ní nedošel Scott. Janey zakroutila hlavou a podívala se na své poznámky do Fyziky. Po chvilce sešit zase zavřela, protože odpověď na otázku co je Archimédův zákon věděla už od svých dvanácti let. Vzhlédla a všimla si, že Stiles i Scott se usadili na svá místa. Stiles vedle ní a Scott hned za Stilese.
"Čeká nás nějaký nečekaný test?" zhrozil se Scott, když viděl Janey, jak si čte poznámky a rychle se natáhl pro ty Stilesovy.
"Ne, jen jsem se nudila." Pokrčila Janey rameny a nechápavě ho pozorovala.
"Vyděsila jsi mě. Včera jsem pracoval na svém skóre v GTA 5 a neměl jsem čas se učit," rozdýchával to Scott a dal si ruku na hrudník a předstíral, že má srdeční zástavu. Janey se rozesmála a zavřela blok. Opřela si hlavu o svou ruku a otočila se na ně. Neuniklo jí, že ji Stiles celou dobu pozoroval.
"A ty se někdy učíš?" zeptal se Stiles Scotta, když odtrhl oči od Janey.
"Jenom když mám společnost," přikývl Scott.
"Vážně jste s Mariou jako dvojčata. Jste úplně stejní. Ta se taky k učení nedokope sama, musím se učit s ní," povzdechla si Janey.
"Švagrová, já tvou sestru hledal velmi dlouho. Je to můj hologram s dlouhými vlasy a.." zamyslel se Scott.
"A prsama," doplnil ho Nathan, který si sedl za Janey.
"Dobře, tohle téma jde mimo mě." Rozhodila Janey rukama a otočila se čelem k tabuli. "Nechci se bavit o prsou mojí sestry." Obrátila oči v sloup a i kdyby chtěl kdokoliv ještě něco říct, už nemohl, neboť do třídy se vřítil pan Harris se svým naštvaným výrazem a ten naznačoval jen jediné: zkoušení.

***

Kolem čtvrté; kdy se Janey měla sejít se svou sestrou v tělocvičně, kde probíhal konkurz na volná místa roztleskávaček; Janey čekala na svou sestru před šatnou, když si dělala culík, aby zkrotila své neposlušné zrzavé vlasy. Když se svým účesem byla konečně spokojená, všimla si, že z šatny vyšla Caroline a samozřejmě těsně za ní i Aria. Janey si povzdechla a založila si ruce na prsou. Caroline si jí po chvilce všimla a usmála se na ní.
"Janey!" pronesla Caroline nadšeně a Janey se až divila, že nezatleskala. Tak nadšeně to znělo. "Taky to zkoušíš do roztleskávaček?"
"Ano," odpověděla jí slušně Janey.
"Uvažovala jsem, když ty chodíš s Jacksonem a já s Ariou jsme tak dobré kamarádky Jacksona, mohli bychom spolu někdy zajít na nákupy," řekla stále nadšená Caroline a Aria jen přikyvovala. Janey si i přes tu nadšenost uvědomila, že nákupy nasnáší. Nevadilo jí jít s Mariou vybírat si nové věci, ale zábavu v podobě nakupování prostě nenáviděla. Než stačila odpovědět, ve dveřích šatny se objevila Maria.
"Nemá ráda nakupování." Zaskřípala Maria zuby a vrhla vražedný pohled na Caroline.
"Vážně to jdeš zkoušet na roztleskávačku? Nicholsonová, nemáš na to výšku." Mávla rukou Caroline a usmála se svým úsměvem alá mrcha.
Janey viděla, že se Maria napjala a než stačila cokoliv říct, chňapla po ní, chytla jí za zápěstí a raději jí vyvedla rychle daleko od blonďatého ďábla a její pomocnice.
"Nech to být," zašeptala Janey Marii, když se posadili na lavičku.
"Ano přesně, nenechám se tak lehko vytočit. Však jí spadne hřebínek, až uvidí naši sestavu," nadechla se Maria a potichu si něco mumlala. Janey se rozhlídla po místnosti a pak se podívala za sebe, kde seděl Scott, Stiles a Nathan. O několik schodů dál se rozvalovali Jackson s Derekem. Janey obrátila oči v sloup a podívala na Mariu.
"Ty si je pozvala?" zeptala se Janey a když se Maria podívala na kluky a zpět na ní, tak přikývla. "Zabiju tě."
"Scott se Stilesem přišli podpořit mě a Jackson s Derekem zase tebe." Pokrčila rameny Maria.
"Jsi idiot, Mario." Obrátila Janey oči v sloup a obě se podívaly, že Scott drží transparent se sloganem "Maria rocks!" Janey se rozesmála a poté už se věnovala Lucy, která jim říkala, co mají předvést.
Po dvou hodinách; strávených tím, že všechny zapsané holky předvedly, co uměly až na Ariu a Caroline, které to měly nacvičené z nějakého zvláštního filmu; přišly na řadu sestry Nicholsonovy. Janey před svým výkonem popadla tréma. Bylo tam publikum a všichni se na ni budou koukat. Ruce i nohy se jí třepaly, když kráčela na žíněnku těsně za svou sestrou, která si všechnu tu pozornost nesmírně užívala. Janey pomohlo až to, že se těsně před začátkem podívala na Stilese. Ne na svého kluka, Jacksona, ale na Stilese. Usmál se na ni. Ten Stiles, který byl na ní poslední dobou protivný a kdyby chtěl, jeho zamračený pohled by jí zabil hned na místě, se na ní usmál a všechna tréma z ní opadala.
"Děkuju vám moc za účast, výsledky budou až zítra na nástěnce," řekla děvčatům Lucy a začala něco probírat s trenérkou.
Zatímco ještě nepřevlečená Maria mířila ke Scottovi, aby si užila jeho vychvalování, Janey se podívala na místo, kde předtím seděl Jackson s jeho nejlepším kamarádem Derekem, ale nebyli tam. Janey se proto rozhodla, že se půjde převléct. Zrovna když si převlékla tričko, slyšela, že se dveře otevřely, ale nic neviděla, jelikož jí tričko zakrývalo oči. Rychle si jej dala na správné místo a z jejího ulízaného culíku trčely krátké štětinky vlasů do všech stran. Podívala se ke dveřím a zády k ní stal Stiles.
"Neboj se, nic jsem neviděl." Janey uslyšela zklamanost v jeho hlase, ale rozhodla se to ignorovat.
"Doma tě nenaučili klepat?" zeptala se Janey a založila si ruce na prsou. "Už se můžeš otočit."
Stiles zaváhal. Nakonec se přece jen otočil, ale pořád měl zavřené oči. První otevřel jedno oko a pak i druhé. Janeyino tričko bylo tam, kde být mělo.
"Vyslali mě. Teda Maria mě vyslala, že se tě mám zeptat, jestli s náma půjdeš do McDonaldu." Tázavě naklonil hlavu na stranu.
"Byl to jasný nápad Marii, co?" Usmála se Janey. Bylo jí jasné, že tohle navrhla Maria, protože její obliba v dobrém jídle nebyla tajemstvím.
"Vlastně ne, můj." Přikývl Stiles a podíval se jinde.
Janey se nadechla a vzpomněla si, že na ni stejně Jackson už nečeká. Zkontrolovala svůj mobil a všechno, co tam bylo, byly dva zmeškané hovory od neznámého čísla.
"Půjdu ráda, sejdeme se za chvilku? Potřebuju se převléct." Ukázala Janey na své kraťasy.
Stiles jakoby si až teď uvědomil, že je na sobě má a když se na ně podíval, polkl.
"Jasně," vysoukal ze sebe a zmizel za dveřmi tak rychle, jak jen mohl, div se nerozplácl na zemi.

***

Druhý den časně z rána stála Janey u skříňky a přehrabovala se učebnicemi na dnešní vyučování. Na chvíli vzhlédla od učebnic a vedle ní se opíral o skříňky Jackson. Prostě jen tak, jakoby to bylo jeho oblíbené místo. Janey popadl vztek. Vzpomněla si, že si včera myslela, že na ní po konkurzu počká, a když už ne, že se aspoň ozve, ale on nic z toho neudělal. Prostě jí nechal jít spát s vědomím, že o ní její kluk nemá zájem.
"Ahoj krásko," řekl Jackson a snažil se nasadit svůj neodolatelný úsměv. Měl smůlu, protože Janey byla už za tu dobu, co spolu chodí, imunní vůči jeho kouzlu.
"Čau," odpověděla jízlivě a schovala si učebnici historie do tašky.
"Vstala si dneska špatnou nohou?" zeptal se Jackson a pozvedl obočí.
"Ne, já se vyspala do růžova. Nejsem unavená." Zakroutila hlavou. "Jsem jen naštvaná na svého kluka, který, jak jsem doufala, mě měl počkat včera po konkurzu." S posledním slovem zavřela skříňku tak hlasitě, že všichni, co stáli poblíž, se na ní otočili.
"JANEY!" uslyšela hlas svojí sestry a otočila se tím směrem. Maria ji čapla za ruku a vedla jí pryč. Ani jedna z nich nevěnovala sebemenší pozornost Jacksonovi, který teď stál u skřínek jako opařený a nevěděl, která bije.
Maria ji dotáhla před nástěnku, kde byl vyvěšený seznam roztleskávaček. Janey se podívala blíž a hledala podle příjmení své jméno. Stálo tam jméno Nicholsonová, ale jen Maria.
"Gratuluju ti!" usmála se Janey na svou sestru trochu smutně.

"Ty jsi tam taky, idiotko," řekla Maria a plácla jí po čele. Janey se zamračila a projela seznam ještě jednou. Opravdu tam její jméno bylo. Obě začaly skákat a objímat se a zase skákat. Janey se ještě jednou podívala na seznam, jestli ji náhodou nešálí zrak, ale nešálil. Byla to pravda. Byly novými členkami týmu roztleskávaček, což znamenalo, že na společenském žebříčku stouply nejméně o dvě kategorie. Janey svou sestru ještě jednou objala a pak se podívala na místo, kde nechala stát Jacksona. Pořád tam stál jako bez duše s přemýšlivým obličejem. Usmála se a zamířila k němu. Ať už je naštvaná nebo ne, tuhle novinku mu prostě MUSÍ říct.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama