9. díl - A Little Party Never Killed Nobody 1/2

27. prosince 2013 v 16:21 | Janey & Maria |  Perks of Being a Nicholson

Poznámka: Tak další díl..budeme rádi za komentáře a hvězdičky. Lucy, jsem ti psala, že tě tam dám jako Nathanův doprovod. :D Doufám, že to oceníš. Jinak, co říkate na odhalení našeho anonyma? Překvapilo vás to? Mě samozřejmě ne, ale víte jak. :D Strašně je mi líto Stilese, příští díl si můžete užít z jeho pohledu a prostě jsem smutná kvůli němu. :(

Z pohledu: JaneyJaney a Maria šly konečně ze školy domů, aby se připravily na ples. Janey si dříve neuvědomovala, že by mohla být nervozní z toho, že má dneska potkat svého tajného ctitele. Kdyby se to stalo Marii, řekla by, ať radši ten dotyčný zůstane tajným ctitelem, a nechá jí být, ale i přesto byla Janey zvědavá, kdo by to mohl být. Když si holky vzaly na sebe to, co si den předtím nachystaly, Janey stála před zrcadlem a povzdechla si. Najednou začala litovat, že nepřijala Stilesovu nabídku kvůli nějakým anonymním dopisům. Absurdní!, pomyslela si Janey. Janey nechápala, kde se v ní vzala taková odvaha kývnout na slepou schůzku. Kdyby pořád byla v Anglii, těmhle věcem by se vysmála. Možná tajně doufala, že by se tajný ctitel nakonec neobjevil a ona by zůstala na ocet jako na každé akci předtím. Nadechla se, naposledy se zkontrolovala v zrcadle, vzala si kabelku a odkráčela dolů, kde si ji odchytila její máma s foťákem v ruce.
"Mami!" Pronesla otráveně Janey a dala si ruku před obličej.
"Jen chci mít památku na své dcery. Mario!" Zavolala Beth na svou mladší dceru, která zrovna vyšla z pokoje a mumlala si něco pod nosem. "Stoupni si ke své sestře, Mario a usmívej se!" Řekla Beth a vzala Mariu za ramena, postavila jí k Janey; která se v duchu modlila, aby to měli za sebou, a máma si nechtěla fotit i kluky. Janey objala Mariu kolem ramen a obě se usmívaly do foťáku. Na chvíli je oslnil blesk a přes mrkaní, aby zahnaly mžitky před očima se ozval zvonek. Janey si oddechla a podívala se na svou mámu, která dala ruce vzhůru na znak, že se vzdává a odkráčela do kuchyně se slovy: "Hezky se bavte a do 11 doma!"
Janey sáhla po klice a otevřela dveře. Na prahu objevila Scotta se Stilesem a oba vypadali jako praví mafiáni z 20. let. Zasmála se a z pod jejich ruk se vtěrla i Maria. Když viděla jejich kostýmy, začala se smát.
"Děkujeme moc za poklonu, ty taky nevypadáš špatně, Mario." Řekl Scott a chytil Mariu za ruku, aby jí vytáhl ven a zhodnotil její outfit. Maria vypadala bezchybně a všechno se hodilo jak k tématu, tak i k její osobě.
"Vypadáš.." Uslyšela Janey hlas vedle sebe a podívala se tím směrem. Stiles se zamyslel. "Asi nemůžu najít slova."
Janey se usmála a přikývla. Cítila, jak se její líčka zbarvují do růžova. "Děkuju, Stilesi."
Po pravém uvítání se všichni nasoukali do Stilesova Jeepu a odjeli směr škola. Maria i Scott vystoupili jako první a pořád o nečem strašně diskutovali. Když chtěla i Janey vystoupit, Stiles se na ní otočil. "Janey?"
"Ano?" Sedla si vzadu doprostřed, aby na něj viděla. "Co se stalo?"
"Můžu říct svůj názor na to, že tam jdeš čekat na úplně neznámého kluka?" Zaptal se Stiles a když Janey přikývla, tak pokračoval: "Přijde mi to jako blbost. Kdyby se cokoliv stalo, tak mávni a já tě zachráním." Pronesl Stiles a usmál se na ní.
"Budu to mít na paměti." Přikývla Janey a vystoupila z auta, nasledovaná Stilesem.
"Čaute." Přihlásil se k nim Nathan, kterého se za ruku držela brunetka menšího vzrůstu. "Tak jdeme pařit ve stylu Great Gatsbyho, mrchy!" Zvolal vesele. "Mimochodem, tohle je Lucy, můj dnešní doprovod." Ukázal na brunetku vedle sebe. "Lucy, tohle jsou mí úžasní spolužáci, Scott, Maria, Janey a Stiles."
"Těší mě." Mávla nesměle rukou Lucy a věnovala všem nervozní úsměv.
Společně vešli do tělocvičny, kde všechny okouzlila výzdoba sálu. Janey se usmála a v duchu pochválila sama sebe, že se jí to povedlo. Všichni, až na Nathana, se na ní otočili jako kdyby jí četli myšlenky a chtěli jí říct, že se jí to povedlo.
"Já vím, že jsem dobrý. Nemusíte mi to říkat." Ozval se Nathan a mávl rukou, poté vzal Lucy na taneční parket.
"Povedlo se ti to, Janey." Usmál se na ní Scott a potom se otočil na Mariu. "Smím prosit, má nejmilejší?"
Maria obrátila oči v sloup, ale přistoupila na jeho hru. Nuceně se usmála a chytla ho za ruku. "Vy musíte." Usmáli se na sebe a pokračovali dál na parket.
Stiles se otočil na Janey. Janey nakonec napadlo, že by přece jen měla kývnout na to, jestli jí požádá o tanec. Stiles se nadechl, že něco řekne, ale Janey ho přerušila.
"Chceš si zatancovat?" Zeptala se Janey a pozvedla obočí. Stiles se usmál, chytl jí za ruku a dovedl jí na taneční parket poblíž Scotta s Mariou. Objal jí nervózně kolem pasu až se Janey pousmála, poté mu omotala ruky vzadu za krkem.
"Proč si myslíš, že je to blbost?" Zeptala se po chvíli Janey.
"Co když to bude někdo jako náš ukrajinský kuchař Oleg?" Pousmál se Stiles. "Chceš to riskovat?"
Janey se zasmála. "Bojíš se o mě. Já to chápu, ale budu v pohodě."
"Stejně moje nabídka pořád platí." Přikývl Stiles a nadechl se, jako by chtěl ještě něco dodat, ale zakroutil hlavou a rozhlédl se kolem.
Janey několikrát za sebou zmateně zamrkala a podívala se na svou sestru, která se točila v rytmu hudby se Scottem. "Vypadají šťastně."
Stiles se podíval na Janey a potom na Mariu a Scotta. "Víš, já od začátku tušil, že ti dva se dají dohromady. Od té doby, co jsme se seznámili s Mariou."
"Jak si to jako tušil?" Přihmouřila oči Janey a podívala se na Stilese s úsměvem.
"Klučičí instinkty." Pokrčil rameny Stiles a podíval se na Janey.
Janey se pousmála. "Co se stalo?"
Stiles zakroutil hlavou a podíval se na hodinky, poté se rozhlédl a ztuhl,když si něčeho všiml. "Myslím, že už bych měl jít. Tak doufám, že budeš šťastná s tvým tajným ctitelem." Pustil jí, vzal její ruku a políbil hřbet její ruky. Janey ho s trochu smutným úsměvem pozorovala a potom se za ním i otočila, když odcházel. Janey se vzpamatovala a pokračovala dál tělocvičnou. V půli cesty jí zadržela Caroline.
"Na to, že jsi tady nová, tak se ti to povedlo." Řekla Caroline a se zájmem si prohlížela své nehty.
"Díky, Caroline. Jsem ráda, že se ti to líbí." Přikývla Janey a pozvedla obočí na blondýnku před ní. "Mimochodem vypadáš dobře."
"Jo, já vím. Kdyby si viděla Dereka, tak mu řekni, že ho hledám." Mávla rukou Caroline a odkráčela pryč s Ariou za zády.
Janey se zmateně podívala směrem, kde mířily a zakroutila hlavou. Podívala se na mobil, který vytáhla ze své tašky. Čas ukazoval něco po osmé a do půl deváté jí zbývalo pár času. Postavila se na kraj parketu a rozhlédla se. Viděla Nathana, jak se skvěle baví s Lucy a něco jí šeptá do ucha. Byli tam i Maria se Scottem, kteří se skvěle bavili a pořád se smáli. Jenom Stiles na druhé straně místnosti stál s kelímkem v ruce a rozhlížel se stejně jako Janey. Janey malinko pozvedla obočí, když se ke Stilesovi připojila Aubrey. Nadechla se a podívala se znovu na hodiny. Bylo za několik minut půl a její anonym jí napsal, že o půl deváté bude uprostřed parketu. Proč si všichni vybírají místo uprostřed parketu?, zamyslela se Janey a pokračovala cestou doprostřed tančících párů. Když došla doprostřed, rozhlédla se kolem. Anonym v dopise zmínil, že bude mít žlutou růži, a tím by ho měla poznat. Rozhlížela se jak jen to šlo, ale nikoho se žlutou růží vůbec neviděla.
"Hledáš někoho?" Uslyšela za sebou známý hlas a usmála se. Janey se otočila a poznala, že známý hlas patří Jacksonovi, který měl ruce za zády a usmíval se na ní. Už si myslela, že mávne na Stilese, aby jí zachránil, protože si myslela, že jí chce Jackson nabídnout noc v jeho posteli. Ale Jackson vytáhl zpod svých zad žlutou růži. Janey polkla a překvapeně na ni zírala.
"To není možné." Zamumlala šokovaně Janey.
"Vypadáš překvapeně a sluší ti to." Usmál se Jackson a podal jí růži.
"Ty jsi ten anonym, který mi psal ty dopisy?" Zeptala se Janey, zatímco si od něj přebírala růži. "Panebože, páni."
"Já vím, že na to nevypadám, ale ano. Byl jsem to já." Přikývl Jackson. "Vím, že to tak nikdy nevypadalo, ale vážně se mi líbíš, Janey a není to jen proto, protože se k sobě tak hodíme, protože jsme oba sexy. Ale protože tě mám opravdu rád." Oddychl si Jackson z velkého proslovu a podíval se na Janey.
"Páni, já nevím, co mám říct." Řekla Janey a kousla se do rtu. Rozhlédla se kolem a všimla si, že ji pozorují Maria se Scottem. Pomalu se nadechla a otočila zpátky na Jacksona. "Díky, Jacksone. Já to nečekala."
Jackson se usmál a nabídl jí ruku. "Smím prosit?" Zeptal se.
Janey se pomalu usmála a přijala jeho nabídku. Když vložila svou ruku do té jeho, přitáhl si jí blíž k sobě a Janey omotala své ruce za jeho krk. Byla pořád překvapená a nemohla vůbec uvěřit tomu, že to byl Jackson, který jí chtěl vlastně jen na jednu věc. Ale poté si vzpoměla, co všechno jí napsal a usmála se. Jackson určitě nebyl tak špatný, jak si každý myslel. Janey si spokojeně položila hlavu na jeho rameno a pořád měla na tváři až moc spokojený výraz. Ucítila, jak jí Jackson hladí rukama po zádech. Najednou se zahleděla ke stolu k občerstvením a viděla tam stát Stilese. Tvářil se znuděně a smutně? Nebo to možná bylo tím, že je tam sám a jediný, kdo se s ním baví je Aubrey, která se nepřestává usmívat jako sluníčko. Stiles se nakonec zahleděl směr Janey a Jackson, povzdychl si a otočil se zády k nim. Janey zmateně zamrkala a zvedla svou hlavu, podívala se kolem a všimla si, že Stiles už není sám, ale že se k němu připojila Maria. Všimla si, že jí Jackson pozoruje.
"Je všechno v pořádku?" Zeptal se Jackson a pozvedl obočí.
"Naprosto." Usmála se Janey a podívala se ještě letmo na svou sestru ve společnosti Stilese. Otočila se zpátky na Jacksona.
"Budou v pohodě ne?" Pozvedl obočí a věnoval jí jeho roztomilý úsměv. Janey přikývla a podívala se do země. Jackson na nic nečekal a položil dva prsty na Janeyinu bradu, aby jí mohl přinutit podívat se mu do očí. Když konečně viděl její modré oči, nadechl se a zkrátil vzdálenost mezi nimi, než Janey ucítila jeho rty jak ochutnávají ty její a opětovala mu polibek, který byl jiný než by si ho dokázala Janey kdykoliv představit. Jackson se odtáhl a podíval se jí znovu do očí. Janey se usmála a tušila, že nakonec udělala dobře, když přišla na tenhle ples.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama