7. díl - Ice Ice Baby

13. prosince 2013 v 16:26 | Janey & Maria |  Perks of Being a Nicholson

Poznámka: Staney roztomilost!!! Líbající

Z pohledu: Janey


Dalšího dne Janey seděla v jídelně u stolu se Scottem, Stilesem a Nathanem. Zatímco Scott a Stiles probírali, jak je hloupé, že se Janey přihlásila do plesového výboru, protože předsedkyní je právě Caroline, Janey se snažila ignorovat jejich poznámky a věnovala se kontrole Stilesova úkolu do Trigonometrie. Po chvilce se k nim přidala i Maria, která se šklebila na svůj talíř na tácku.
"Tak děti, co probíráte?" Zeptala se, když se podívala na ostatní.
"Prosím tě, můžeš vysvětlit své sestře, že je sebevražda, že se přihlásila do plesového výboru?" Podíval se na Mariu Stiles.
"Pořád kontroluju tvůj úkol a klidně na tvůj sešit můžu rozmazat kečup." Řekla Janey s klidem a Stiles zvedl ruky na svou obranu.
"Proč je to sebevražda?" Nechápala Maria a zmateně těkala pohledem z jednoho na druhého.
"Protože předsedkyní je právě Caroline, kterou Janey vysmečovala první den na tělocviku." Odpověděl Scott a usmál se. Maria se spokojeně a samolibě usmála a bylo vidět, že si je toho dobře vědoma a vůbec jí Caroline není líto.
"Janey za to nemůže. Caroline prostě stála pod sítí, když Janey smečovala. Jak mohla vědět, že se vtírá všude?" Zastala se své sestry Maria.
Scott i Stiles nakonec pochopili, že proti síle Nicholsonových nemají šanci a vzdali se veškerého přemlouvání.
"Co je tak špatného na plesovém výboru? Rozhoduješ o tom, co bude téma plesu." Pokýval Nathan hlavou.
Všichni čtyři se podivili, co to právě Nathan řekl. "Jak to víš?" Zvolali všichni naráz.
"Protože jsem tam taky." Řekl Nathan a vytáhl si Snickers z kapsy, rozbalil jej a než začal jíst, nabídl tyčinku Marie a Janey.
Zatímco Janey zakroutila hlavou na znamení, že nechce se slovy: "Jsem alergická na oříšky," Maria si jednoduše kousek ulomila a spokojeně si do něj kousla.
"Proč jsi v tom výboru?" Zeptal se nakonec Stiles.
"Udělal jsem jeden průšvih a dali mi na výběr. Buď budu v plesovém výboru, nebo to bude v mých záznamech." Pokrčil rameny Nathan a okusoval svou čokoládovou tyčinku s karamelem a oříšky.
"Vidíte? Nathan je tam taky, takže mě nechte. Prostě tu chci něco dělat, mít o něco zájem." Vysvětlila Janey a zavřela Stilesův sešit, který mu v zápětí podala.
Stiles si sešit vzal a schoval jej do batohu. "Myslím, že tohle bude ještě zajímavé."
"Proč myslíš?" Zajímala se Maria.
"Třeba nakonec bude video s Janey, jak mlatí Caroline florbalovou hokejkou." Usmál se Stiles a podíval se na Mariu. Maria dojedla svou tyčinku, olízla si prsty a podívala se na něj.
"To bych na ní byla dost pyšná. Ale ona se pere jen slovy." Poplácala svou sestru po zádech a usmála se na ni.
Po obědové přestávce se Janey s Nathanem vydali na schůzku plesového výboru. Když došli do poloprázdné třídy, pár studentů už sedělo v lavicích, ale hlavní blonďatá dívka tam pořád nebyla. Janey se posadila na přední lavici a dala si nohu přes nohu, poté se podívala na Nathana, který si sedl vedle ní.
"Jaké to popravdě je?" Podívala se se zájmem v očích a dala si vlasy za ucho.
"Není to tak špatné. Posloucháš Caroline, jak mele a potom něco odhlasuješ a jdeš pryč. Aspoň se uliješ z hodiny." Mávl rukou Nathan.
"Skvělý. Nevydržím její mluvení ani v tělocviku natož tady." Obrátila oči v sloup a pozorovala dveře, když se otevřely a do třídy vešla vysoká blondýnka a za ní cupitala brunetka menšího vzrůstu.
"Takže," začala Caroline, "jak už víte, blíží se nám termín předvánočního plesu a protože to nesmí mít s Vánoci nebo se zimou nic společného, musíme vymyslet jiné téma jako každý rok." Pronesla svým vysokým hlasem.
Janey byla jediná, kdo se v místnosti nechápavě podíval kolem. Caroline se rozzářily oči, když si jí mezi studenty všimla.
"Co tu děláš, Nicholsonová?" Nadechla se Caroline a dala si ruce v bok.
"Zrovna dneska jsem se přihlásila, prý tu potřebujete pomoc." Odpověděla s klidným hlasem Janey.
Caroline se usmála svým bitchy úsměvem. "Jsem ráda, že někdo konečně uznal, že tohle je vážná věc."
Janey se s vykulenýma očima podívala na Nathana, který s pozvednutým obočím sledoval Caroline.
"Takže, máte návrhy nebo otázky?" Zeptala se Caroline celé skupiny a založila si ruce na prsou.
Nathan byl jediný, kdo se přihlásil. Poté co na něj Caroline ukázala a vyzvala ho, aby řekl, co má na srdci, Nathan spustil. "Mám otázku. Kdyby medvěd a žralok měli bitku, kdo by vyhrál?"
Janey vyprskla smíchy a nebylo možné jí zastavit. Nakonec se ale sama uklidnila a podívala se na Nathana, který si zatím sedl zpátky a usmíval se.
"Fajn, zasmáli jsme se. Teď ty návrhy." Zamračila se Caroline a uprostřed jejího čela se objevila děsivá žíla, která rychle pulzovala.
"Co takhle zamilované dvojce?" Navrhla Aria a všichni se okamžitě zašklebili.
"Nejsme malé děti," zvolal jeden kluk, který seděl vedle další blondýnky, která si pilovala nehty.
"A co třeba různé nestvůry z hororů? Jako Freddy Krueger, Jason X, Samara. Myslím, že by to bylo dost cool." Pronesl kluk, který seděl vedle Nathana.
"Nebudu se oblíkat jako Samara. Na to jsem moc pěkná." Hodila vlasy Caroline.
Nathan se nakonec postavil. "A co třeba 20. léta? Nedávno jsem viděl film Great Gatsby a měli tam fakt šílené mega párty jako v Projekt X, ale s tou výjimkou, že chlapi vypadali jako gangsteři a holky měly ty divný čelenky jako hippies." Zakončil to tím, že zdvihl ruku se vztyčeným ukazováčkem a prostředníčkem jako gesto vyjadřující mír. Janey se zasmála a s ní i celá skupina až na Caroline. Ta počkala, až smích utichne a poté napsala všechny návrhy na tabuli.
"Takže dobře, kdo je pro zamilované dvojice?" Zeptala se Caroline s křídou v ruce. Jediná ruka, která byla ve vzduchu, patřila Arii. Caroline napsala na tabuli jeden hlas pro zamilované dvojice.
"Kdo je pro nestvůry z hororů?" Podívala se zpátky a napočítala jen 3 ruce, které podle očekávání patřily klukům.
"A nakonec, kdo je pro 20. léta?" Zeptala se naposledy vysoká blondýnka a dala si ruce v bok. Všichni studenti, kteří ještě nehlasovali, zvedli ruce, a to včetně Nathana a Janey.
"Fajn." Caroline odhodila křídu na poličku a otřepala si ruce. "Budeme mít ples ve stylu 20. let." Poté došla až k Nathanovi. "Jelikož to byl tvůj nápad, máš na starosti plakáty a výzdobu tělocvičny." Vzala si kabelku a odkráčela společně s Ariou pryč ze třídy.
Nathan se se šokovaným výrazem podíval na Janey, která se usmála a poplácala ho po zádech. "Já ti s tím pomůžu."

Pozdě večer byla Janey zabalená do své peřiny, ležela na své posteli a četla si knížku To od Stevena Kinga. Podle této knížky byl natočený slavný stejnojmenný horror. Janey ho poprvé viděla ve svých šesti letech, protože se na něj díval Mariin otec. Nevnímala okolí kolem sebe a když uslyšela zvuk, jakoby něco narazilo do jejího okna, nevěnovala tomu pozornost. Když se zvuk několikrát zopakoval, Janey odložila knížku na noční stolek a podívala se směrem k oknu. Přihmouřila oči a vysoukala se z vyhřáté postele, přešla k oknu, otevřela ho a vykoukla ven. Viděla Stilese, který se zrovna natahoval pro další kamínky, ale poté si uvědomil, že Janey už tam je.
"Co tu děláš?" Pozvedla Janey obočí a opřela se rukama o parapet.
"Jdu tě vytáhnout ven. Mám pro tebe překvapení." Odpověděl Stiles a hodil kamínky zpátky na zem.
"Už je pozdě a máma mě nepustí. Nemůžeme to nechat na zítra?" Zeptala se Janey a Stiles zakroutil hlavou.
"Nemůžeme, musí to být dneska a navíc vím, jak se dostaneš dolů." Usmál se šibalsky Stiles a podíval se na strom kousek od Janeyiného okna.
"Ty ses zbláznil!" Vykulila Janey oči, když jí došlo, na co myslí.
"Budu tě chytat." Řekl Stiles a nahnul hlavu na stranu.
Janey si povzdechla a v duchu si zanadávala, že nedokáže říct roztomilým klukům ne. "Tak počkej." Zalezla zpátky a zavřela okno, poté se převlékla z pyžama do něčeho, v čem může jít normální člověk ven a zhasla světlo. Došla poslepu k oknu a znovu ho otevřela, sedla si na parapet a přehoupla své nohy ven.
"Jestli se mi něco stane, tak budeš první, koho budu strašit." Vyhrožovala Stilesovi Janey.
Stiles se zasmál a čekal, až Janey sleze dolů ze stromu. Janey byla ráda, že jako malá s klukama šplhali po stromech pro ovoce, které kradli ze zahrady. Dosáhla na nejbližší větev u jejího okna a stoupla si na ní. Poté už to šlo lehce dolů, ale když už byla téměř dole, uklouzla jí noha a spadla Stilesovi přímo do náruče. Ten se zasmál a podíval na Janey.
"Kde bys beze mě byla?" Řekl Stiles a pomalu ji postavil na nohy. Poté se narovnal.
Janey se oprášila a podívala se na něj. "Tak jsem tady. Co pro mě máš?"
"Tady to není, takže zavři oči a nech se vést." Stiles jí rukama zavřel oči a poté jí chytil za ruku. Janey se zasmála a nechala se vést.

Zastavili v nějaké hale. To jediné Janey poznala, protože když se smála nebo Stiles mluvil, ohlašovalo se to jako ve velké místnosti. Poté se Stiles postavil za ní a položil své ruce na její ramena.
"Už ty oči klidně otevři," zašeptal Stiles.
Janey uposlechla a pomalu oči otevřela. Viděla hřiště s ledem na hokej a krasobruslení. Nadechla se a podívala na Stilese.
"Já ale nemám brusle." Poznamenala Janey jeden důležitý poznatek.
Stiles přikývl a sundal si batoh ze zad, položil ho na lavičku a rozepl ho. Vytáhl jedny dívčí brusle a podal jí je. "Hlavně je neznič, patří mojí sestřenici." Sehnul se k batohu, aby mohl vytáhnout brusle i pro sebe.
"Rozkaz, šéfe." Janey se posadila na lavičku a sundala si své boty, které pak vyměnila za lední brusle. Když brusle byly na nohou, podívala se na Stilese, který si uvazoval tkaničky a potom se podíval na Janey.
"Můžeme?" Zeptal se Stiles a zvednul se, podávajíc ruku Janey, která se jí chytla a vstala taky. S velkou pomocí se nakonec oba dostali na led, kde se Janey rozhodla předvést své krasobruslařské umění. Pustila Stilesovu ruku a nechala ho stát na místě. Dojela doprostřed a udělala piruetu. Po piruetě se podívala na Stilese a když viděla jeho šokovaný výraz, zasmála se a dojela zpátky k němu.
"Páni, tys chodila na krasobruslení nebo co?!" Zeptal se Stiles, když se vzpamatoval.
"Ne, já a Maria máme talent pro sporty. Navíc krasobruslení je jako balet, ale na bruslích." Odpověděla Janey a chytila Stilese za ruku. "Pojeď."
Stiles se otočil za Janey a spolu, ruku v ruce, jezdili po hřišti. "A nechytí nás někdo? Vždyť tu nemáme co dělat," rozhlédla se Janey a pohlédla na Stilese.
"Nezapomeň, můj táta je policajt. Za tohle nás nezabásnou," usmál se Stiles a pokračoval dál v bruslení.

Když se nakonec dostali k Janey domů, zastavili se u stromu, po kterém musela Janey zase vyšplhat, aby se dostala do svého pokoje. Janey se otočila na Stilese a usmála se.
"Bylo to skvělé. Díky." Řekla prohrábla si vlasy.
"Já děkuju. Mohla ses na mě vykašlat a potom bych se ve škole cítil hodně trapně, že jsi mě už dvakrát odmítla," zavtipkoval Stiles a podíval se Janey do očí.
Janey mu pohled vracela a zhluboka se nadechla. Stiles zvedl ruku a dal neposlušné prameny Janeyiných zrzavých vlasů za její ucho a poté ji pohladil po tváři. Když se k ní nakláněl a Janey dokázala vnímat jen to, že je Stiles u ní a chystá se ji políbit, zazvonil Janey mobil. Stiles i Janey se zarazili a Janey pohotově vytáhla svůj mobil z kapsy.
"Co je?" Pronesla do mobilu a ani se nepodívala, kdo přerušil její první polibek se Stilesem.
"Kde sakra jsi?!" Uslyšela z mobilu hlas své sestry.
"Hned budu nahoře. Počkej tam." Zavěsila Janey a mobil schovala zpátky do kapsy. Poté se podívala na Stilese.
"Já už musím jít." Ukázala Janey zklamaně nahoru a Stiles přikývl.

"Já to chápu, uvidíme se zítra ve škole," pohladil ji znovu po tváři a odstoupil o dva kroky, aby pomohl Janey vyšplhat se na strom, kterým se dostala do svého pokoje. V okně se Janey ještě otočila a podívala se na Stilese. Poté mu zamávala a usmála se na něj. Stiles jí úsměv i mávání opětoval a poté už se vydal po cestě domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama