5x07 - Death and the Maiden

16. listopadu 2013 v 20:45 | Maria & Janey |  TVD - Recenze

5x07 - Death and the Maiden


Popis dílu: Zatímco Elena a Damon vysvětlují Amařinu situaci Stefanovi, Dr. Wes prozradí Katherine nové znepokojivé tajemství. Nadia, která pátrá po Katherine, se objeví u Caroline na koleji. Po rozhovoru s Amarou mají Jeremy a Bonnie záblesk naděje. Silas selže v dodržení slibu, který dal Damonovi a ten se obrací na Tessu, aby mu pomohla s jeho plánem. Stefan učiní srdcervoucí vyznání Damonovi a Eleně.

Hrají: Nina Dobrev (Elena/Katherine/Amara), Paul Wesley (Stefan/Silas), Ian Somerhalder (Damon), Steven R. McQueen (Jeremy), Candice Accola (Caroline), Kat Graham (Bonnie), Zach Roerig (Matt), Olga Fonda (Nadia) a další.Názory:

Janey - Pokec se Silasem bych asi zažít nechtěla, ale pobavilo mě, jak si tam seděl s dírou v krku a vyprávěl mladé dvojci o svém neštěstí v lásce. Takže konec s dvojníkami, už tam nebudou. Amara je mrtvá, Silas taky (Stefan má konečně svou pomstu), Katherine odjela neznámo kam a chudák stárne rychle. Je mi líto Katherine, protože to byla jediná Dobrev, která mi tam nevadila a byla jedna z mých oblíbených postav. Myslím, že neměla na vybranou říct Nadii, že sbližování je blbost. Katherine nechce, aby jí někdo viděl jako starou bábu, proto radši bude na všechno sama. Nadia by tam měla zůstat a stát se hlavní postavou. Caroline dlouho netruchlí po Tylerovi a volá Jessemu. Jsem udivená z toho, jak blondýnky letí na snědé typy jako je Jesse (Rebekah a Marcel je další vzorec). Ani nějak neřeším, že je Bonnie zpátky, protože jsem její postavu nikdy neměla ráda. Aspoň jsem ráda, že teď bude Jeremy happy jako dva grepy. Jsem opravdu zvědavá, co scénaristi připravují pro Stefana. (nemůžu už nadávat na Plec, ta přešla k The Originals)
Hodnocení dílu: 7/10 (konečně jsme se zbavili dvou dvojníků)

Maria - Ok, Stiles je pěkný blbec, to my víme. Ale měl docela pravdu, když pak ta slečna utekla. Nemusel to ale tak dramatizovat. Prostě blbec. Když pak řekl, že jim nepomůže, myslela jsem, že ho plesknu (ano, ráda imaginárně pleskám lidi, když mě štvou). Damon i tento díl ukázal, že Elenu miluje, protože se snaží, aby jí přivedl Bonnie zpátky. That's love bitch! Jeremy a Bonnie jsou prostě roztomilí a miluju je spolu a chci, aby spolu byli navždy a měli malé černé čarodějo/lovce a aby žili šťastně až do smrti, protože jsou zatraceně roztomilí. U Katherine jsem věděla, co se děje hned, jak jí zbělaly ty vlasy. Takže nic nového. Katherine jako postavu ráda nemám, takže se mě moc její degradace netýká. Je ale pravda, že jako člověka ji mám o maličko radši. Caroline byla dobrá, když přišla za Katherine jako: "You with the doppelganger blood, duty calls!" Strašně se mi líbila scéna Tessa/Amara/Katherine/Elena, když Elena se nechala píchnout, nebo co to bylo, a usmála se namyšleně na Katherine a ta ji nazvala vejtahou. To bylo cool. Smějící se Když Stefan unesl Amaru, byla jsem jak: "Okamžitě ji vrať zpátky, chci Beremy!" Srdcervoucí byla ale scéna, kdy Silas měl zabít Amaru, ale musel se hodně snažit, aby vůbec na ten nůž zatlačil. No, pak tady byla smrt Amary, kdy se ji Damon snažil ještě chvilku udržet. Pak také smrt Silase, která byla nějak divně rychlá a bezproblémová. Uvidíme, jestli byla definitivní. Poté to vyznání k Damonovi a Eleně. To bylo smutné Zamračený Když se vrátila Bonnie, bylo to super. Jeremy měl radost, Elena měla radost, Caroline měla radost. Takže cool. Poté smrt Tessy. Tak to bylo něco. Věděla jsem, že Katherine nepomůže, na to je moc zlá a samolibá. Ale nějak jsem zapomněla, že chce se Silasem strávit věčnost, a že se zabije hned jak to bude možné. Ups, stalo se. Její poslední věta mě ale dostala. "Universe can suck it." Nepřipomíná vám to někoho? Ano, Damona. Sice to nerada říkám, protože nejsem fanoušek o souzenosti si Eleny a Stefana. Ale připadalo mi to tak. Když Bonnie zjistila, že přes ní bude chodit každá mrtvá nadpřirozená bytost, bylo šokující. A poslední scéna, kdy Stefan nepocítil to zadostiučinění, mě donutila si myslet, že se z něj stane zase (jak říká Klaus) Rippaaaah! Uvidíme, uvidíme.
Hodnocení dílu: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama