5. díl - Now You See Me, Now You Don't 2/2

29. listopadu 2013 v 14:24 | Janey & Maria |  Perks of Being a Nicholson

Poznámka: Pokračování předchozího dílu. Maria a její komentování filmu se mi psalo asi nejlíp a většinu jsme taky napsaly spolu, takže se posaďte a přečtěte si, jak se Janey dokáže ztrapnit a jak jsou Scott a Stiles k holkám hodní a milí. Enjoy! :)
Z pohledu: Janey


Za neustálého hádání; kdy Janey, Maria, Stiles a Scott hledali svá místa; se konečně usadili. Kluci se posadili na kraj a Janey s Mariou mezi ně. Maria, která seděla vedle Scotta, si sundala svou bundu a Janey následovala jejího příkladu se svým svetrem. V průběhu začínajících reklam a upoutávek na nové filmy dorazili i Jackson s Derekem a posadili se před ně. Stiles se nahnul blíž k Janey, aby jí mohl něco potichu říct.
"Podívej se na Mariu, jak na něj hází výhružné pohledy." Janey se podívala směrem ke své sestře a oba se zasmáli.
Poté si všimli, že Jackson si Mariianiných pohledů všiml taky a za zvuku Derekova smíchu jí poslal vzdušný polibek. Maria si hlasitě odfrkla a tentokrát to byl Scott, který se zasmál. Ale uklidnil se, když viděl Derekův přísný pohled. Janey si prohrábla vlasy a nechápavým pohledem se podívala na Stilese, ten jen mávl rukou a Janey se rozhodla dál to nekomentovat.
Když začal film, Maria si rozbalila svůj kyblík plný masa a nabídla Scottovi. Rázně zavrtěl hlavou,že teď ještě nechce a dál sledovali film, při kterém Maria okusovala kousek masa. Když se na plátně objevil Dave Franco, jak kouzlí se lžící, Janey a Maria se na sebe podívaly a usmály.
"Můj budoucí manžel." Přikývovala Maria. Janey na to reagovala kroucením hlavy.
"Už jasně jsem ti řekla, že je můj." Pozvedla Janey obočí.
"Tak si ho třeba naklonujte." Zvolal Stiles a podíval se na obě.
"Skvělý nápad. Teď mi to připomnělo, že Janey mě nenechala dočíst Thora." Ukázala na Janey a potom se podívala zpět na plátno.
"Proč? Co máš proti Thorovi?" Podíval se nechápavě Stiles na Janey.
"Nic, jen mám prostě raději Kapitána Ameriku." Janey pronesla nevinně.
"Dobře, tohle beru." Přikývl Stiles a poplácal Janey po rameně.
"Sklapněte! Přišel jsem tu na film a né poslouchat vaše cvrlikání." Otočil se Jackson a Maria se zasmála.
"Žárlíš?" Řekla Maria a Stiles i Scott se zasmáli.
Derek znovu zpražil Scotta stejně přísným pohledem jako předtím. Maria se zamračila. "Ještě jednou se na něj takhle podíváš a budu kopat do tvého sedadla tak dlouho, dokud nebudeš mít v zádech díru."
Derek se nakonec otočil zpět a sledoval dál film. Najednou se dveře otevřely a všechny pohledy se podívaly tím směrem. Dovnitř vešla Caroline a za ní, jako ocásek, Aria.
"Pardon, nevěděly jsme, že už to začalo." Zachichotala se Caroline a Aria se k ní po chvilce přidala. Obě se vydaly na svá místa, které byly přímo za Janey a Mariou.
"Hele, támhle je Derek s Jacksonem." Upozornila Aria.
Derek se před Mariou jen sesunul níž, doufajíc, že ho nikdo neuvidí. Maria dostala záchvat smíchu až jí Scott musel zakrýt pusu. Janey si položila ruku na čelo a zakroutila hlavou. Poté se naklonila ke Stilesovi.
"Opakuju to posté. Vždycky jsem chtěla raději bratra." Zašeptala mu do ucha a Stiles se zasmál.
"Jsem rád, že jsem jedináček." Přikývl a podíval se zpět na plátno.
"Ticho tam vpředu!" Doneslo se k nim, když na ně někdo hodil hrst popcornu.
S Mariiným brbláním si ze sebe vybrali kuličky popcornu a v tichosti sledovali film dál.

V polovině filmu, když všichni bedlivě sledovali děj na plátně, posunul Stiles svou pravou ruku k Janeyiné levé ruce, která byla položena na opěradle. Janey byla tak zabraná do děje, že když se Stilesova ruka dotkla její, lekla se tak, že cukla rukou a nechtěně shodila pití, které bylo odloženo v držadle. Cola, která byla v kelímku, se rozlila Stilesovi pod nohy. Janey přitiskla své ruce na ústa.
"Omlouvám se, já nechtěla." Podívala se Janey na Stilese.
"To nevadí. Nemusíš se omlouvat." Stiles mávl rukou a raději sledoval plátno. Své ruce raději nechal bezpečně daleko od Janeyiných.
Janey se otočila na Mariu, které Scott něco neslyšně zašeptal a oba se tiše zasmáli. Janey se opřela a zhluboka se nadechla. V duchu si nadávala, že si vždycky musí udělat trapas.
Zbytek filmu byli všichni výjimečně potichu a jediný Stiles se vyhýbal Janeyinému pohledu. Maria pokaždé, když se na plátně objevila blondýnka se jménem Alma, vykřikovala, že ona je onen pátý jezdec. Během filmu se to několikrát změnilo a Maria se nemohla rozhodnout, jestli to je černoch nebo právě blondýnka.
Při scéně, kde se vysvětlovalo kouzlo s trezorem, Maria hleděla na plátno s otevřenou pusou. Stiles poklepal Janey na rameno a ukázal na Mariu, Janey se tím směrem podívala a usmála se. Stiles se natáhl přes Janey a přibližoval se prstem k Marininému líčku, do kterého jemně štouchl. Maria se vzpamatovala a zamračeně se podívala na Stilese, který se vrátil na své místo. Když nakonec se maskovaný lupič odhalil, Maria se nadechla a ukazovala na plátno.
"Já věděla, že on žije. Nejhezčí nikdy neumírá." Kývala hlavou a vzala si další kousek masa.
"Jak si to mohla vědět?" Zeptala se zájmem Janey a podívala se na svou sestru.
"Já to prostě věděla." Kývala hlavou Maria a podívala se na Janey. "Mám na to šestý smysl." Dodala.
Janey se rozesmála. "Mario, vím, že žádný šestý smysl nemáš." Kroutila hlavou a pomalu se opřela.
Film se blížil ke konci, kde děj prozradil, že ten kdo je pořád tahal za nos a dával příkazy čtyřem kouzelníkům; aby věděli, co a jak udělat; byl policajt, který je celou dobu sám naháněl. Maria rychle ukázala na plátno.
"Já to věděla!" Zakřičela dostatečně na to, aby jí slyšelo celé kino.
"Já taky!" Ozvalo se zezadu a všichni se otočili za hlasem. Poznali, že hlas patří Nathanovi, který měl kolem sebe jen papírky od jídla.
"Že jo?" Podívala se Maria na Nathana a usmáli se na sebe na znamení, že měli stejné myšlenky. Scott, Stiles i Janey jen kroutili hlavou a shodli se, že ti dva si budou náramně rozumět.

Poté, co se sbalili, odvezl Stiles Janey a Mariu domů. Když vystupovali a Scott se rozhodl, že odprovodí Mariu, Janey nezbývalo nic jiného než jít se Stilesem, který na ní od toho incidentu s pitím, nepromluvil ani slovo. Janey pozorovala své boty, teda spíš Marianiné boty, jak pomalu šlapou cestu k hlavním dvěřím. Když si všimla, že Scott s Mariou se zastavili na schodech a ještě se o něčem bavili, zastavila taky a podívala se na Stilese, který stál vedle ní.
"Ještě jednou se omlouvám." Prolomila ticho Janey.
"Nemusíš se omlouvat, nebyla to tvoje chyba. Je mi jedno nějaký pitomý pití, co stojí 2 dolary." Mávl rukou Stiles.
"Stejně si myslím, že bych tě měla pozvat aspoň na kafe za to, že jsem ti rozlila pití." Přikývla Janey a trvala si na svém.
"Dobře, kafe. Jsem pro. Hlavně už se na nic jiného nesoustřeď." Usmál se Stiles.
"Rozkaz, šéfe!" Zasalutovala Janey a cítila, jak jí Stiles vzal za paži a podíval se jí do očí.
Janey několikrát za sebou zmateně zamrkala a Stiles se nahnul, aby jí věnoval pusu na líčko. Když to udělal, Janey se usmála. Poté, co se odtáhl, se mu podívala do očí. "Dobrou, Janey."
"Dobrou." Usmála se a pomalu se vydala směrem ke dveřím. Viděla, že Scott si také dodal odvahy a udělal přesně to, co Stiles. Potom se na něj Maria usmála. Scott šel pomalu zpátky k autu a na cestě se potkal s Janey, kterou objal a popřál jí dobrou noc. Janey mu opětovala, jak objetí, tak popřání na dobrou noc. Potom se už opravdu vydal k autu, kde na něj čekal Stiles. Maria zvedla ruku do vzduchu a zamávala.
"Měj se, Stilesi. A v pondělí ti vrátím ten komiks, jestli si ho už Janey nezarámovala." Podívala se tázavým pohledem na Janey.
"Dobře, dobrou Mario." Zavolal na oplátku Stiles a holky už jen viděly, jak jeho auto odjíždí.
"Co to jako mělo být?" Zajímala se Janey jen co za sebou zavřely vchodové dveře. Následovala svou sestru do kuchyně.
Maria otevřela ledničku a z ní vytáhla láhev Spritu, který následně rozlila do dvou skleniček. "Co jako?"
"Já nevím. Všechno. To s Jacksonem a Derekem a potom to, že ti Scott dal pusu." Mluvila rychle Janey, protože chtěla vědět, co nejvíc informací.
"Jen jsem Jacksonovi vysvětlila, že když tě chce, musí se první utkat se mnou a myslím, že teď už i se Stilesem." Podívala se Maria na zrzku a napila se.
"Přestaň. Známe se jen pár dní." Zakroutila Janey hlavou, vzala si skleničku a napila se.
"Ale jde mezi váma vidět ta vaše sexmosféra." Pousmála se Maria a schovala svůj úsměv za skleničku.
"Jsi pako, Mario. Opravdu." Obrátila oči v sloup Janey a hledala svůj mobil v zelené kabelce, co měla sebou. Místo mobilu našla jen další obálku. Vytáhla ji a s tázavým pohledem se podívala na Mariu. Maria položila prázdnou skleničku na linku a podívala se na obálku, co Janey držela v ruce.
"A ty jsi trapná. Jsi tu pár dní a už máš dva nápadníky. Vlastně tři." Když se podívala na Janey, která jí vracela nechápavý pohled a tím naznačovala, že vůbec nechápe o čem mluví, dodala: "Stiles, Jackson a tajný anonym." Ukázala ukázováčkem na obálku a přikývla.
Janey obrátila oči v sloup a chtěla dát obálku zpátky do kabelky, ale Maria jí zastavila.
"Ne! Já chci vědět, co tam je." Těšila se Maria. Janey jí podala obálku a dál se věnovala svému pití, které pomalu upíjela. Maria otevřela obálku a začala číst nahlas dopis, který vytáhla.

Chtěl bych vnímat hebkost tvé kůže v mých dlaních, hladit tě jemnými doteky nekonečné chvíle, které mě budou naplňovat neskutečným štěstím z těchto nádherných okamžiků. Vždy, když přivřu oči, vidím tvá nádherná ústa, která toužím bezmezně líbat. Tvé lesklé okouzlující rty dosahují ideálních tvarů vždy při tvém kouzelném úsměvu, který na tobě miluji.
S láskou, anonym
Maria se překvapeně podívala na svou sestru a pozvedla obočí. "Ten anonym tě naprosto žere. Nedivila bych se, kdyby byl prezident tvýho fanklubu."
"Mario!" Obrátila Janey oči v sloup a podívala se na svou sestru. "Ty dopisy jsou podle mě jen nějaký vtip. Nebo si ten někdo spletl mou skříňku s tvojí." Položila prázdnou skleničku na linku a podívala se na Mariu. Byla zmatená a naštvaná, protože vůbec netušila, kdo by jí tohle mohl psát.
"Zahrajeme si na Veronicu Mars a zijstíme, kdo to píše, souhlasíš?" Podívala se Maria na svou sestru a objala jí kolem ramen.
"Víš co, Veronico? Jdeme spát. Jsem hodně unavená." S těmihle slovy se obě vydaly nahoru do svých pokojů a těšily se do teplých postelí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama