3. díl - Helping you

15. listopadu 2013 v 14:32 | Janey & Maria |  Perks of Being a Nicholson

Poznámka: STILES! <3 (už potřetí píšu tuhle poznámku) a nová postava Aubrey. (ano vypadá jako Britt Robertson, ale já tu herečku nemám ráda.). Díl je nic moc, ale takové odhlehčení, důležitý je hlavně konec, tak napište své tipy do komentářů. Budeme rádi za hvězdičky a komentáře. :)
Z pohledu: Janey


Další den po škole čekala Janey na smluveném místě, kde se měla sejít se Stilesem, aby mu pomohla vybrat dárek pro jeho otce. Seděla na lavičce a na klíně jí ležela knížka Muži, kteří nenávidí ženy od Larssona Stiega. Nakláněla se nad knížkou a její vlasy byly všude kolem. Janey otočila další stránku.
"Nejsi doufám žádný knihomol." uslyšela hrubý hlas nad ní a zvedla hlavu.
"Nejsem, neboj se." usmála se Janey na Stilese a založila si knížku, kterou poté schovala do tašky.
Stiles se usmíval. "Dneska ti to sluší. Víc než první den ve škole nebo dneska ve škole."
"Nech si ty lichotky, hvězdo. Až budeš slavný, tak si ani nevzpomeneš, že jsi nějakou zrzavou spolužačku měl." mávla Janey rukou a postavila se na nohy.
"Na tebe se nedá jen tak zapomenout, Janey." zakroutil hlavou Stiles a pomalu se vydali k obchodům.
"Dobře. Věřím ti. Takže k jaký příležitosti to má být dárek?" podívala se Janey na Stilese.
Stiles se nadechl. "No, k narozeninám. Ale fakt nevím co, můj táta je strašný bručoun."
"Něco vymyslíme, neboj se." poplácala Janey Stilese na zádech a usmála se.

O hodinu později i s vybraným dárkem, zabaleným a dobře schovaným ve Stilesově batohu, seděli Stiles i Janey v kavárně a probírali, na co by mohli jít společně s Mariou a Scottem v sobotu do kina. Koukali do Stilesova tabletu na program v kině.
"Já jsem stoprocentně pro Man of Steel." pronesl Stiles, protáhl se a položil jednu ruku na opěradlo židle, kde seděla Janey.
"Já taky." Řekla Janey a sledovala Stilesův nadšený výraz. "Ale bohužel jsme ho už s Mariou viděly." Řekla Janey, pokrčila rameny a podívala se znovu na program. "Co Now You See Me?"
"O čem to je?" zeptal se Stiles s pohledem upřeným na Janey.
Janey si vzala položený tablet a začala číst. Když to dočetla, podívala se na Stilese, který uznale přikývl. "Nezní to špatně a kouzelníci jsou vážně dobří."
"Takže je rozhodnuto. V sobotu jdeme na Now You See Me." přikývla Janey a vzala si hrnek s kafem, ze kterého trochu upila.
"Takže už si nám domluvila rande. Tohle jsem nečekal." Stiles i Janey se otočili za hlasem a před nimi si zrovna sedal Jackson.
"Cože?" Janey pozvedla obočí. "Já s tebou nikam na rande nejdu." zakroutila výrazně hlavou.
"Ale to by si měla. Já jako ten nejhezčí kluk na škole a ty jako nová dívka, která se chce stát mojí dívkou." usmál se samolibě Jackson.
"Jediná holka, co by s tebou chtěla chodit, by musela být v bezvědomí a slepá." ozval se Stiles a obrátil oči v sloup. Janey si dala ruku na pusu a zadržovala smích.
"Sklapni, Stilinski! Mluvím tady s dámou." ukázal Jackson na Stilese vztyčený prostředníček a podíval se znovu na Janey, která se napila kafe. "Takže my dva, rande, sobota, kino? Mám rád tmavé místa, dá se tam dělat spoustu věcí."
Janey si dala na čas než odpověděla. Olízla si rty. "Promiň, já už rande mám." odpověděla Janey a položila svou ruku Stilesovi na jeho ruku kterou měl položenou na stole. Jackson se zamračil a pomalu vstal.
"Nechápu, že holka jako ty dává šanci tomuhle blbečkovi." S touhle poznámkou se odebral ke stolu, kde na něj čekal Derek společně s Caroline a Ariou.
Janey se podívala na Stilese, který byl až moc potichu. "Jsi v pořádku?"
Stiles vypadal zaraženě a překvapeně. "Tamto předtím si myslela vážně?" Stiles výrazně polkl a podíval se, že ho pořád drží za ruku.
Janey se usmála. "To si piš, že jo. Proč by to nemohlo být rande? Vlastně to bude dvojrande i se Scottem a Mariou." přikývla.
"Slyšela jsi Jacksona. Proč dáváš šanci takovýmu blbečkovi?" pozvedl Stiles obočí a podíval se na Jacksona, který se na ně mračil a kdyby jeho pohled zabíjel, tak by Stiles už by měl dávno vykopaný hrob.
Janey se podívala směrem, kterým se upíral Stilesův pohled a usmála se. Nahnula se ke Stilesovi a zašeptala mu do ucha. "Protože pro mě blbeček nejsi."
Když se odtáhla a podívala Stilesovi do oči. Oba se na sebe usmáli. Po dlouhém až zamilovaném pohledu, uslyšeli holčičí hlas, který řekl Stilesovo jméno. Janey i Stiles se vzpamatovali a podívali se zase před sebe. Před nimi stála menší blondýnka a usmívala se na Stilese. Stiles, k velkému překvapení Janey, dal svou ruku ze stolu pryč a odsunul i druhou ruku, která byla položena na opěradle Janeyiny židle. Janey se nechápavě podívala jak na Stilese, tak i na blondýnku.
"Aubrey." pronesl zaraženě Stiles a vstal ze židle. "Co tady děláš?"
"Já jsem si přišla jen pro kafe." Usmála se Aubrey a zvedla trochu svůj kelímek, aby bylo jasné, že v něm je opravdu kafe. Poté se pohrdavě podívala na Janey a pak zase na Stilese, pro kterého vykouzlila ten nejhezčí úsměv.
"Nechtěla jsem tě rušit, když tu jsi se svou holkou." Aubrey to poslední slovo zašeptala, jako by ho ani nechtěla vyslovit.
"Já nejsem jeho holka. Jsem kamarádka. Známe se spolu jen chvilku, ze školy." přikývla Janey a schovala svůj úšklebek za hrnek s kafem.
"Ou, aha." přikývla Aubrey a položila svou volnou ruku na Stilesovu paži. "Musíme se někdy sejít. Dlouho jsme se neviděli. Pořád máš stejný číslo?"
Stiles přikývl a usmál se. "Jasně, že ano. Uvidíme se, určitě mi zavolej."
Na rozloučenou si věnovali dlouhé objetí až si Janey myslela, že se na sebe vrhnou přimo před ní. Když Aubrey odešla, Janey se podívala zpět na Stilese a pozvedla obočí.
"Co to mělo být?" zeptala se Janey.
"To byla Aubrey. Moje bývalá. Prostě jsem nechtěl, aby si myslela, že jsme tu spolu jako spolu, jakože na rande. Ona je tak trochu," Stiles se zašklebil jako by hledal správné slovo, "bláznivá."
"Bláznivá?" Janey vytáhla své obočí ještě víc.
"Chodil jsem s ní asi půl roku. Znáš to, první láska, ale nějak to neklapalo." pokrčil rameny Stiles.
"Co se stalo potom?" zeptala se Janey.
"Potom mi Scott řekl, že když to neklape, tak mám dát od toho ruce pryč. Rozešel jsem se s ní a ona to dost těžce nese. Pořád mi píše na facebooku, twitteru a smsky. Pořád mi volá. Vsadím se, že má ve svém pokoji stěnu, kde jsou moje fotky." Zakroutil Stiles hlavou a napil se ze svého hrnku.
Janey se zasmála. "Ale vypadala křehce a nevinně."
Stiles kroutil hlavou. "Věř mi, že ona nevinná ani křehká není. Jednou jsem byl na rande se Scottovou sestřenicí a Aubrey nás celou dobu sledovala. Bylo to šílený."
Janey se smála jěště víc. "Aspoň máš už svou první fanynku."
"Přestaň. Víš, jak je to hrozné? Bojím se doma chodit jen v trenkách. Co když by pak tu fotku zveřejnila na facebooku?" Zhrozil se Stiles.
"Musíš si na to zvyknout, Casanovo. Až budeš slavný bubeník, tak budeš mít milión takových fanynek." Janey se podívala na Stilese a nahodila nechápavý pohled. "Proč se na mě takhle usmíváš?"
Stiles se culil od ucha k uchu. "Já si uvědomil, že Aubrey má novou oběť pro své voodoo rituály."
Janey zmrzl úsměv na rtech. "Cože? Tohle nedělá, že ne?"
Stiles pokrčil rameny a napil se kafe. "Doufejme, že ne. Ale jestli se zítra objevíš ve škole s ostříhanými vlasy, tak o tom budeme vědět na sto procent."

Stiles samozřejmě trval na tom, že Janey odprovodí až domů, protože na ni může kdykoliv vyskočit Scott převlečený za někoho jiného. Stiles s Janey se zastavili před vchodovými dveřmi. Janey se postavila na jeden schod, aby si nepřipadala malinká a otočila se na Stilese.
"Takže v sobotu to platí?" přikývla Janey.
"Jasně, že jo. Film o kouzelnících si nenechám ujít. Ještě ve společnosti Scotta a dvou krásných slečen." pousmál se Stiles. "Víc bych bral jen ty slečny a Scotta nechal doma."
Janey se zasmála a položila ruku na Stilesovo rameno. "Myslím, že by to Scott bral taky raději bez tebe."
"Ne, nebral. On mě rád." přikývl Stiles a podíval se Janey do očí. "Budu se modlit, aby ti Aubrey neostříhala vlasy."
Janey se usmála, nahla se blíž ke Stilesovi a věnovala mu letmou pusu na líčko. "Dobrou, Stilesi." Otočila se ke dveřím a vytáhla z tašky své klíče, kterými odemkla dveře.
"Dobrou." odpověděl Stiles s úsměvem a za neustálého otáčení pomalu odešel domů.

Janey za sebou zavřela dveře a zamkla. Poté se podívala po domě. "Seňoritas, jsem doma!" Zvolala. Než si stihla sundat boty, už u ní stála Maria se zmrzkou v ruce.
"Tohle si dělala celý večer?" janey pozvedla obočí a pověsila si svou bundu na věšák. Odešla do obýváku, kde na dvd hrál Notting Hill. Sedla si na gauč do tureckého sedu, podívala se na svou sestru; která si sedla vedle ní; a podala jí druhou lžičku.
"Takže jaké bylo rande se Stilesem?" zeptala se Maria a strčila si svou lžičku se zmrzkou do pusy.
Janey si nabrala zmrzku na svojí lžičku a olízla jí. "Nebylo to rande. Pomáhala jsem mu vybírat dárek pro jeho tátu."
Maria pozvedla obočí a usmála se na Janey. "A ta pusa byla co?"
"Kamarádská pusa na líčko." Janey přikývla a dala lžičku do zmrzky. "Kde je máma?" Snažila se změnit téma.
"Neměň téma, Jane. Chci vědět všechny oplzlé detaily. Máma je v práci. Volali jí, že má vzít noční." Odpověděla Maria a následovala svou sestru do kuchyně. Janey vzala telefon a našla číslo na pizzu. Objednala jednu šunkovou pizzu pro ni a její sestru, protože neměla sebemenší chuť něco vařit.
"Takže mluv." Zvolala nedočkavě Maria a čekala, až jí řekne, jaké to se Stilesem bylo.
"Vybírali jsme dárek, potom mě pozval na kafe, kde nás otravovali Jackson a Stilesova bývalá Aubrey." Dala sluchátko pevné linky zpátky na místo a podívala se na svou sestru.
"Stiles měl holku?" Podivila se Maria.
"Tohle tě překvapilo? Nezajímá tě, co tam dělal Jackson? Zajímá tě jen, že měl Stiles holku?" Zakroutila Janey hlavou.
"Promiň, ale Stiles se mi zdá jako stydlín a myslela jsem si, že nikdy neměl holku. A taky si myslím, že je do tebe zamilovaný." Usmála se Maria.
"Měl holku. Vlastně vypadala mile a nevinně než mi Stiles řekl, že se z ní po rozchodu stal úplný stalker, který ho pořád sleduje." Vysvětlila Janey a nekomentovala to, jestli je do ní Stiles zamilovaný nebo ne.
"Ou, vždycky jsou ty milé a nevinné nejvíc šílené." Pokývala Maria hlavou. "A co ten Jackson teda? Byl tam se svou pupeční šňůrou, Derekem?"
Janey se zasmála. "Ano, byl tam i Derek, společně s Ariou a Caroline. Jackson se mě snažil pozvat v sobotu do kina, ale já mu řekla, že jdu na rande se Stilesem. Vlastně jdeš s náma."
"Cože?" Pronesla překvapeně Maria. "Nebudu tobě a Stilesovi dělat křena."
"Nebudeš, protože jde i Scott." Řekla Janey s úsměvem.
Maria pozvedla obočí. "Snažíš se mě a Scotta dát dohromady?" Zeptala se zvědavě Maria.
"To si řekla ty, Mario." Ukázala na Mariu jedním prstem a šla se zpátky uvelebit na gauč. Když si sedla, uslyšela zvonek, který ohlašoval, že pizza už je tady. Maria se vybrala ke dveřím a zaplatila Janeinymi penězmi. Poté si sedla vedle své sestry a otevřela pizzu.
"Jediné, co miluju na Americe je obrovská pizzu s tučnou vrstvou sýru." Pronesla Maria s plnou pusou pizzy. Janey se zasmála a vzala si kousek pizzy. Když si kousla, ozval se její mobil ohlašující novou zprávu.


Nová zpráva od: Stiles Stilinski
"Dneska jsem se bavil. Musíme si to někdy zopakovat. Mám spousty příbuzných, co potřebují dárky."


Janey vyhrabala mobil ze své tašky, ale než si stihla zprávu přečíst, Maria jí mobil pohotově vzala a přečetla zprávu nahlas. "Říkala jsem to. Je do tebe zakoukaný."
"Tohle poznáš z jedné zprávy? Mario!" Janey nevěřila své sestře ani slovo. Vzala si svůj mobil zpátky a odepsala.


Nová zpráva od: Janey Nicholson
"Využíváš mě na vybírání dárků pro svou rodinu? To je sprosté!"


Nová zpráva od: Stiles Stilinski
"Nenapadlo tě, že vůbec nemám velkou rodinu a jen hledám záminky, abych byl s tebou? Sakra, teď jsem se prokecl."


Nová zpráva od: Janey Nicholson
"Roztomilé. Dobrou, Stilesi."


Janey položila svůj mobil na stůl, kde ležela krabice s pizzou.
"Máma říkala, že mi máš zkontrolovat úkoly a máme jít brzo spát." Vzpomněla si Maria, co naposled řekla jejich matka. Maria se zvedla z gauče, přešla k jídelnímu stolu a sebrala z něj sešit z Algebry. Sedla si zpátky na gauč a podala Janey sešit s nalistovaným úkolem. Janey si ho vzala, když dojedla svůj kousek pizzy. Prohlédla si příklady a chvilku jí trvalo než si to přepočítala.
"Tady máš chybu. Když máš plus a mínus, tak je to vždycky mínus. Kdyby to byly stejné znamínka, tak ti to dá plus." Vysvětlila Janey a ukazovala to své sestře, aby to pochopila. Maria kývala hlavou, na znak, že to chápe a labužnicky do toho okusovala pizzu. Janey vzala tužku a celé jí to napsala znovu.
"Za tohle jdeš s náma v sobotu do kina."
"Fajn, ale jen protože tě chci vidět, jak se k sobě se Stilesem budete chovat." Pronesla na svou obhajobu Maria a Janey na to reagovala obracením očí v sloup.

Druhý den ráno, kdy Janey šla cestou do školy. Pořád přemýšlela o tom, co jí včera vtloukala Maria do hlavy. Nemohla ani pořádně usnout, aniž by si na to nevzpomněla. Stiles do ní přece nemohl být zamilovaný. Co by z toho měl? Nakonec jí ze zamyšlení vytrhl Scott, který k ní běžel. Když ji doběhl, opřel se rukama o kolena, předklonil se a hlasitě funěl, jak ho to běhání zmohlo.
"Ahoj. Proč jsi tak běžel?" Zeptala se zvědavě Janey a její obočí vyletělo nahoru. Bude zázrak, až se přestane něčemu divit.
"Čau. Stiles mi včera psal, že jdeme v sobotu do kina." Oznamil Scott.
"Ano, jdeme. Proč se ptáš, když to víš?" Nechápala Janey.
"Chtěl jsem se zeptat, jestli jde nakonec i Maria." Zeptal se Scott a už se narovnal, ale pořád byl rudý v obličeji a tvářil se, jako kdyby běhal maratón.
"Ano. Maria jde nakonec s náma a těší se. Tobě se Maria líbí, že jo?"
"Možná trochu. Dobře, hodně. Asi jako ty se líbíš Stilesovi." Přikývl Scott a pokračovali spolu dál do školy. Janey se nepohodlně zavrtěla; protože se necítila zrovna příjemně, když všichni kolem ní tvrdili, že Stilesovi se líbí. Jako jediná to neviděla.
Vešli spolu do školy a ocitli se na chodbě. Než se Janey se Scottem dostali k její skříňce, už tam stáli Maria se Stilesem a výrazně o něčem hovořili. Janey pomocí kódu odemkla svou skříňku. Když ji otevřela, vypadl z ní papír. Janey se sklonila a uvědomila si, že to není papír, ale obálka. Otevřela jí a nakoukla dovnitř. Možná čekala, že tam objeví bombu od Aubrey. Janey se rozhlédla kolem. Viděla spousty procházejících studentů a svou sestru, jak pořád diskutuje se Stilesem. K jejich rozhovoru se přidal i Scott. Smířená s tím, že to bude jen výhružný dopis od šílené ex, papír z obálky vytáhla a přečetla si ho.

Kéž bych měl odvahu a říct ti, co všechno na tobě mám rád. To, jak nakrčíš nos, aby si něco pochopila. Jak si prohrabáváš vlasy, když se směješ a nebo jen tvé modré oči nebo hebké rty, které mám chuť líbat každý den. Pro tebe jsou to jen maličkosti, ale pro mě je to můj svět.

S láskou, anonym

Janey po přečtení dopisu neměla slov. Vzhlédla a podívala se na ty tři, kteří ji sledovali.
"Asi mám tajnýho ctitele." Odpověděla Janey na jejich zvědavé pohledy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama