1. díl - Something New 1/2

1. listopadu 2013 v 14:01 | Janey & Maria |  Perks of Being a Nicholson

Poznámka: První díl naší úžasné povídky. Doufám, že se vám zalíbí. Janey a Stiles jsou úplně asdfghjklyxcmbv! A Scott je ňuňa a Nathana nekomentuju, protože ten jen "Beautiful Bitch!". :D Určitě nás potěší komentář nebo hvezdičky. :)

Z pohledu: Janey


Bylo ráno a slunce prosvítalo skrz špatně zatažené závěsy. Paprsky slunce dopadaly až na Janeyiny zrzavé vlasy, které byly rozprostřené po polštáři. Janey se zamračila, protože ji otravné slunce začalo svítit do očí. Když se k jejímu probuzení přidal i budík, který jí budil do prvního dne nové školy, rozhodla se rezignovat. Vypnula budík a posadila se na posteli. Rozhlédla se po pokoji, kde bylo ještě spoustu krabic ze stěhování. Obula si své plyšové papuče a šla zabrat koupelnu dřív, než se vzbudí její setra a Janey se do koupelny nikdy nedostane.

Po ranní hygieně a poté, co se převlékla a vyčesala si své vlasy do drdolu, Janey sešla dolů, kde její máma kuchtila snídani a podle vůně poznala, že se snaží dělat vajíčka.
"Dobré ráno." usmála se na ní máma, když si jí všimla. "Jsem ráda, že sis nakonec zvolila něco normálnějšího než to tričko s nápisem 'Bitch'."
Janey se zamračila a posadila se ke stolu. "Jo, jasně. Cokoliv. První den za tu hodnou. Já to chápu."
K jejímu překvapení se po schodech vyřítila Janeyina mladší sestra Maria, která měla kartáček v puse a mumlala něco o tom, že nestíhá.
Janey zakroutila hlavou. "Vždycky jsem chtěla raději bratra." S touhle poznámkou se otočila ke své mámě, která před ní právě pokládala talíř se snídaní.

Za hodinu už obě seděly před kanceláří ředitele a čekaly, až se jich někdo ujme. Janey se otočila na Mariu a pozvedla obočí. Celou dobu si kontrovala svoje vlasy a make-up v malém zrcátku.
"Necháš toho? Připomínáš mi Zlou královnu z Once Upon a Time." Janey své sestře vzala zrcátko a strčila si ho do kabelky.
"Nová škola, potřebuji udělat dobrý první dojem. Tobě stačí, když vejdeš do místnosti a ukážeš jim své zrzavé vlasy." povzdychla si Maria a opřela se o opěradlo.
"Musíme ti vážně zvednout sebevědomí." Janey si položila svou ruku na čelo a nevěřícně zakroutila hlavou.
"Slečny Nicholsonovy? Mám tu pro vás rozvrhy." Zavolala na ně sekretářka a obě se jak na povel zvedly a vzaly si čerstvě vytisknuté papíry. Janey si ho prohlédla a otočila oči v sloup.
"Co máš první hodinu?" Zaslechla hlas své sestry.
"Slavnou fyziku." Znova obrátila oči v sloup a vydaly se pryč z kanceláře na chodbu, kde pobíhalo spoustu studentů.
Maria se chytla sestřiny ruky a Janey se na ní podívala. "Proč si neřekla, že máš 17 a dali by tě do druháku se mnou? Oni by ti uvěřili!"
Janey se zasmála a vzala Mariinu ruku, ve které držela rozvrh a podívala se, co má první hodinu. "Běž raději najít učebnu laborek a neotravuj staršího. Uvidíme se na obědě, ano? Kdyby náhodou, jsem na mobilu, lásko má jediná."
Maria se zatvářila znuděně a otočila se na podpatku. "Fajn, tak se měj."
Když Maria odešla, Janey osaměla a rozhlížela se chodbou. Kde jen může být učebna Fyziky? Opravdu si začínala myslet, že celou hodinu stráví tím, že bude hledat jednu pitomou třídu.
"Myslím, že potřebuješ pomoc. Holky v nesnázích jsou má parketa." když Janey vzhlédla od svého papíru, poznala že hlas patři vysokému klukovi s krátkými hnědými vlasy, které měl nagelované jako Stefan Salvatore z Upířích deníků. Janey zamrkala a než stačila něco říct, něčí klučičí ruka se jí omotala kolem ramen a vedla jí dál chodbou.
"Omluv Stilese, má slabost pro zrzky." Pronesl druhý kluk, který měl tmavší pleť a černé, kudrnaté vlasy.
Janey přikývla a podívala se za sebe, kde dva kroky za nimi šel Stiles a tvářil se otráveně. "To je roztomilé."
"Takže, kterou třídu hledá krásná neznámá?" Kluk, jehož jméno Janey ještě neznala, pokračoval v mluvení.
"Krásná neznámá má jméno a jmenuje se Janey, teda Jane, ale nenávidím to, takže mi říkejte Janey." Obrátila se na oba dva. Zatímco tmavovlasý jen přikývl, Stiles jí věnoval kouzelný úsměv. "A Janey hledá učebnu Fyziky."
"To je náhoda, zrovna tam se Stilesem míříme. Mimochodem, jsem Scott."
Scott se Stilesem ji dovedli do třídy, kde jí posadili na volné místo jako by byla malomocná. Stiles si sedl vedle ní a Scott do lavice hned za Stilesem.
"Takže, co tě sem přivádí?" zeptal se Stiles a otočil se směrem k ní.
"Potřebovaly jsme se sestrou a mámou nový život." Janey se podívala na oba a věnovala jim upřímný úsměv, aby se na nic z toho už nevyptávali. Kluci to pochopili a oba přikyvli na znamení pochopení.
"A co tu dělají kluci jako vy?" zeptala se zvědavě Janey.
"Bavíme nové slečny svou přítomností a hrajeme v kapele Slow Kids at Play." odpověděl Stiles a podíval se na Scotta, který přikyvoval.
"Teď jsem vážně ohromena. Nejsem tu ani hodinu a už znám místní rockové hvězdy." pronesla sarkasticky Janey.
"Náhodou, nebuď taková. Jsme docela dobří. Stiles hraje na bubny a já zpívám. Jestli chceš, jsi zvaná na naše zkoušky." Přikývl Scott a víc toho nestihl říct, protože do třídy vešel učitel.
Po představení Janey, že je nový student a že se přestěhovala z Anglie se dveře znovu otevřely a do nich vešel vysoký hnědovlasý kluk.
"Omlouvám se, ten čurák, tedy, řidič autobusu jel pomalu." Pronesl nahlas a pokračoval na své místo.
Celá třída se začala smát až na Scotta a Stilese. Janey byla tak překvapená jeho výrokem, že se nevzmohla na slovo. Kluk si sedl na místo vedle Scotta.
"Děkuji, že jste nás poctil svou návštěvou, pane Youngu." Podíval se učitel přes brýle na kluka, co seděl za Janey, a vypadal přitom jako Brumbál.
"Tahle třída by beze mě byla v prdeli." přikyvoval Young a otočil se na Scotta. Vzal mu propisku z ruky, aby měl čím psát a otočil se směrem k tabuli.
"Co to sakra je?!" Zvolal nahlas a ukázal na Janey. Všichni se na něj otočili. "Jsem zvyklý, že přede mnou nikdo nesedí a já si zapisuji poznámky."
"Pane Youngu, kdyby váš autobus nejel pomalu, tak byste věděl, že ta slečna je naše nová studentka." Podíval se na Younga a poté na Janey před ním.
"To už je jiná, pane Harrisi. Už jsem si myslel, že si vzal Stiles paruku a sedl si na jiné místo." Přikývl a sklonil se ke svému kousku papíru. Nedalo se to nazvat nazvat ani listem. Janey předpokládala, že je to na jeho poznámky. Když se Harris otočil a pokračoval ve vyprávění o magnetismu, ostatní se zase vrátili ke svým poznámkám. Až na Stilese, který si kreslil do bloku v domnění, že mu to dá někdo opsat.
Young se natáhl a poklepal Janey na rameno. Když se otočila, pozvedla obočí a nechápala jeho zájem, když si ještě před nepatrnou chvílí myslel, že je převlečený Stiles.
"Pořád bych rád znal tvoje jméno, nebo ti mám říkat veverko?" zeptal se Young. "Já jsem mimochodem Nathan, ale to už víš..ty nestoudná holko." prohlédl si jí a nahnul se, aby se podíval, co má na sobě. Janey byla ráda, že se dneska rozhodla pro legíny.
"Překvapivé. Každý mi vymyslí přezdívky jako veverka nebo liška. Nemáš alespoň trochu fantazie?" Janey pozvedla obočí a otočila se zpátky směrem k tabuli. Nathan se nadechl, aby jí na to něco řekl, ale pan Harris si toho všiml a hodil po něm křídu, která ho trefila do čela. "Pokuď vás moje učení nebaví, pane Youngu. Ven!" pronesl přísně Harris.
"Bohužel, zůstanu tady." Nathan sklonil hlavu a začal si kreslit na svůj kousek papíru.
Harris se vrátil k probírání magnetismu a Janey si pilně psala všechny poznámky. Něco se přisunulo nad její blok. Janey si papír přisunula blíž k sobě a pořádně se podívala na postavičky, které tam byly. Na obrázku byl kluk podobný Stilesovi a v ruce držel balónek s nápisem "Vítej, Janey!" a vedle něho stála karikatura Janey s rudě červenými vlasy a usmívala se. Janey se pousmála a podívala se na Stilese. Ten jí pozoroval a když si uvědomil, že konečně zvedla hlavu, tak se usmál. Chvíli se na sebe jen dívali a potom si Janey sáhla do kapsy a vytáhla svůj mobil, protože jí vibroval.

Nová zpráva od: Maria
"Pomoz mi! Všichni na mě koukají."

Nová zpráva od: Janey
"Vydrž to! Aspoň nemáš ve třídě kluka, který říká za každým slovem čurák a chce se vyspat se vším, co má nohy."

Janey si schovala mobil do kapsy a vzala si svou propisku, aby pokračovala ve svých poznámkách než zazvonilo. Sbalila si věci a vyšla ven ze třídy. Po chvilce se k ní připojil Scott se Stilesem a vyzvídali, co má další hodinu. Oznámila jim, že má Angličtinu a zvedla hlavu od rozvrhu. Před ní stál kluk s hnědými vlasy a jen, co ho Stiles viděl, zamračil se.
"Stalo se něco?" podívala se na Stilese a ten jen zakroutil hlavou. Janey došla ke skříňce a otevřela jí podle kódu, co byl napsaný na malém papírku. Scott i Stiles se opřeli vedle skříňky a Janey si vytahovala z tašky věci, které nepotřebovala. Poté skříňku zavřela a opřela se o skříňku vedle kluků. "Myslela jsem si, že tahle škola bude pod nadvládou nějakých oblíbených lidí." rozhlídla se Janey a poté se podívala na kluky.
"Jsou tu oblíbení lidé." Stiles kývl a rozhlédl se. Kývl na kluka, na kterého se předtím mračil a Janey se podívala letmo tím směrem. "To je Jackson. Nejblbější a nejnamyšlenější hráč fotbalu na škole." Dokončil Stiles svůj jízlivý proslov o Jacksonovi.
Janey se podívala zmateně. "Myslíte kopanou?"
Stiles a Scott se oba zasmáli a nakonec to byl Scott, kdo jí odpověděl. "Ne, americký fotbal. Hodně se v něm hraje tělo na tělo."
Janey pokývala hlavou. "Zapomněla jsem, že už nejsem v Anglii."
"Prostě je to debil společně s.." Stiles podíval tázavě na Scotta. Scott přimhouřil oči na Stilese a zakroutil hlavou. "Nemluv o tom a myslím, že by jsi měl jít Janey ukázat, kde má máte Angličtinu. Já musím na Francouštinu. Au revoir, děti a bacha na zlatý déšť."
Janey se zmateně podívala za odcházejícím Scottem. "Co to jako mělo být?"
"Je retardovaný od malička." Mávl rukou Stiles a kývl hlavou, že můžou jít ke třídě.
Šli po chodbě mlčky a nakonec to byla Janey, která prolomila ticho mezi nimi. Otočila se ke Stilesovi. "Takže.." začala. "..moc ti děkuji za tu kresbu. Bude mít čestné místo na nástěnce, až jí najdu mezi krabicemi."
"To jsem rád, a nemáš za co. Řekli jsme si společně se Scottem, že tě prostě nemůžeme nechat samotnou stát na chodbě, kde pobíhá nadržený Nathan." přikývl Stiles.
Janey se zasmála. "Děkuju, jste moji hrdinové. Myslím, že bych se vám měla nějak odvděčit." zastavili se přede dveřmi do třídy, kde oba měli Angličtinu.
"Odvděčit? Scottovi bude stačit, když nás uslyšíš hrát a mě, když mi zítra pomůžeš vybrat dárek pro mého tátu. Jsem v tom špatný a jediné, co mě napadá je hrnek s nápisem Nejlepší táta na světě." usmál se na ní Stiles.
Janey přikývla. "Dobře. Příjdu se podívat a s tebou půjdu vybírat dárek." Položila mu letmo svou ruku na rameno.
Stiles se usmál a oba zaslechli zvonek. "Měli bychom jít do třídy. Slečna Kunisová nemá ráda, když někdo chodí pozdě."
Janey se kousla do rtu a dala svou ruku pryč. Otočila se a vešla do třídy, kde si sedla na volné místo za Stilese. Celou dobu se bavili tím, jak Nathan přednáší a imituje McBetha.

Další hodinu se Janey, Stiles, Scott a při velké smůle i Nathan vybrali ven na hřiště, protože měli volnou hodinu a nechtělo se jim sedět celý den ve škole. Posadili se na tribunu u hřiště. Nathan se natáhl skoro přes tři lavičky a komentoval to tím, že holky milují, když je kluk bronzový. Janey seděla nejvýš, před ní Scott se Stilesem. Stiles vytáhnul svůj tablet z batohu a zkoušel Scotta z cizích slov. Janey se rozhlédla a podívala se na hřiště, kde kluci hráli ten slavný americký fotbal. Nebyla to těžká hra. Míče brali do ruk nebo si ho přihrávali, někdy někdo skončil na zemi a míče stříleli na branku. Janey mezi nimi poznala jen Jacksona, který se před ní chtěl nejspíš vytáhnout, když jí tam uviděl sedět a vzal si míč. Hodil ho na branku ohromnou silou, ale míč se odrazil od kovové týčky branky a letěl přimo na Janey. Jenže v tu chvíli se zvednul Scott a míč ho praštil přímo do čela. Když otevřel oči, ležel na trávníku a nad ním se skláněli Stiles, Nathan, Derek, Jackson, trenér Winchester a Janey klečela na kolenou vedle něj.
"Třeba bude retardovaný ještě víc!" Zhrozil se Nathan a sundal si sluneční brýle. Janey, která byla nejblíž, ho praštila ho ramene a potom se konejšivě podívala na Scotta. Položila mu opatrně ruku na čelo a Scott trochu sykl bolestí.
"Bacha, jsem raněný." Scott řekl trochu uraženě se stylem, co si na něj dovolila šáhnout, ale nakonec nechal Janey, aby ho pohladila ve vlasech a tvářil se přitom spokojeně.
"Rozdýcháš to, McCalle?" ozval se trenér a přihmouřenýma očima ho sledoval.
"Jasně, trenére." přikývl Scott a pomalu, s pomocí Janey, si sednul.
"Kdyby něco, ať tě Stilinski s Youngem a slečnou odvedou na ošetřovnu." Narovnal se trenér a zapískal na píšťalku, kterou měl pověšenou na krku. "Jacksone, Dereku! Zpátky na hřiště!"
Všichni tři se vydali zpátky na hřiště trénovat. Scott si promnul čelo a podíval se po ostatních.
"Nemám tam obtisk míče, že ne?" Zeptal se a doufal v pravdivou odpověď.
"Ne, nemáš." Janey zakroutila hlavou a přitiskla mu nanuk na čelo.
"Sakra, co to je?" zaječel Scott, když ucítil něco studeného na čele.
"To donesl Nathan. Nikde nenašel led." odpověděl Stiles a narovnal se. "Ale jsi hrdina, kdyby si nevstal, trefilo by to Janey a nevím, jestli by to její malá hlava zvládla." podíval se na zrzku kousek od sebe a usmál se.
"Tak to je pozitivní zpráva." Vzal si od Janey nanuk a sám si chladil pohmožděné místo.
Všichni se sebrali a pomohli Scottovi na nohy, aby si nic neudělal a Stiles s Nathanem ho odvedli zpátky do školy a pro jistotu ho vzali na ošetřovnu. Janey musela tahat jak svou kabelku, tak Scottův a Stilesův batoh. Nakonec jí pomohl Stiles, který už posadil Scotta u sestry, aby se mohla podívat, jestli náhodou nemá otřes mozku. Všichni 3 se potom ulili z další hodiny, protože Stiles nechtěl nechat Scotta samotného a Janey souhlasila, že bude Stilesovou oporou. Nathanovi se na další hodinu jednoduše nechtělo.

Když jim zdravotní sestra řekla, že Scott se dožije dalšího rána, všichni se rozhodli jít na oběd. Janey po cestě do jídelny vytáhla svůj mobil a napsala své sestře esemesku a postavila se za kluky do řady. Nathan se nahl z řady a kouknul po nějaké holce, která procházela kolem něj a usmála se. Scott a Stiles nemohli uvěřit svým očím, když se Nathan sebral, rozloučil se s nimi a odešel za blondýnkou, co na něj významně pomrkávala. Scott i Stiles se vzpamatovali a pustili Janey před ně.
"Jsme gentlemani, nemůžeme tě nechat stát za námi." komentoval to Stiles a usmíval se.
"Budu si to pamatovat." otočila se Janey s úsměvem, a s pohledem na jídlo ve školní jídelně jí zmrzl úsměv na tváři. "Je tohle vůbec legální jídlo?"
Vybrala si něco nejmíň nechutného a rychle utekla klukům k volnému stolu, kde si sedla a rozhodla se čekat na svou mladší sestru Mariu, která se určitě nemůže dočkat, až jí řekne své první dojmy z nové školy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JUST LARRY | *Luc JUST LARRY | *Luc | Web | 1. listopadu 2013 v 20:14 | Reagovat

ii mě se líbí Nathan, i když tu je naprosto nad mou lajnou, stále je to Nathan <3

2 Dajinka Dajinka | 3. listopadu 2013 v 8:13 | Reagovat

Wow máte to super holky už se těším na další díl :)

3 maney-world maney-world | 3. listopadu 2013 v 13:35 | Reagovat

[1]: Jojo, Nathan je prostě legenda :)

[2]: Děkujeme! :)

4 Michelle ~ Michelle ~ | 6. listopadu 2013 v 9:28 | Reagovat

Great great.. nevedela sem, ze muj bro pise az taaakhle moc dobre!:D (neni to urazka, ale kompliment).
Ne vazne..moc moc se mi to libi. Ale teda s jednim si klesla.. Stilese prirovnavat ke Stefanovi? Kdes nechala oci?:D To je nejhorsi cast v povidce, pac ty vis, jaky mam nazor na Stefana :D

Ale jen tak dal.. budu cist dal, jen prosim, vynech Stefana :D love you :*

5 kiki kiki | 11. listopadu 2013 v 15:22 | Reagovat

:))) je to super :))!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama